Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp

Elegancki garaż blaszany – czy to w ogóle możliwe?

21 września 2020
featured-image

Odpowiedź na postawione powyżej pytanie uzyskujemy dzięki historii opowiedzianej naszemu montażyście przez Pana Staszka, który blaszany garaż u nas zakupił.
 A było to tak:
- Kochanie zamówiłem blaszak!
- Coo!? Ale po co??! Chcesz budować drugi dom?
- Nie Kochanie, to garaż na nasze samochody….
- Cooooo!?!?! Nie zgadzam się ….


I tutaj następuje sytuacja, którą roboczo można by  nazwać wielkim FOCHEM.


Scenka zdaje się więc być dosyć standardowa… Typowa małżeńska wymiana zdań oparta na równie typowej różnicy w estetycznym pojmowaniu rzeczywistości. Zajmijmy się jednak genezą zdarzenia i sprawdźmy jak do niego doszło.
Pan Stanisław, ze swoją żona Anną, zbudowali piękny dom w malowniczej podwarszawskiej miejscowości, gdzie, w istocie, wszyscy maję piękne domy i zadbane ogrody. Kiedy już proces ten żmudny został zakończony i gniazdko można było określić popularnym zwrotem – wykonane na tip-top, a w ogrodzie rosła miękka, zielona trawa, przyozdobiona klombami kolorowych kwiatów,  pojawił się problem , który w dość dramatycznym tonie Pana Stanisława wybrzmiał następująco: NIE MA MIEJSCA NA NASZE SAMOCHODY!!!


Okazało się bowiem, iż garaż wbudowany w dom, jakoś tak samoistnie  zamienił się w magazyn przedmiotów wszelakich, a auta musiały stanąć obok budynku,  na tzw. zielonej trawce.


Pan Stanisław postanowił więc działać.  Wszedł w wyszukiwarkę Google i zaczął rozglądać się za  najlepszym  rozwiązaniem dla siebie . Na pierwszy ogień poszły garaże murowane, jednak przygnębiła go cena  i  ilość niezbędnych formalności … I właśnie wtedy przypomniał sobie rozmowę ze znajomym, który chwalił się, że kupił elegancki garaż blaszany u lidera branży.
 - tak właśnie u Was w Konstalu go kupił  - z uśmiechem na twarzy wspominał Pan Staszek.
Wpisał więc  w Google hasło „garaż blaszany” i faktycznie-witryna firmy Konstal pokazała się na pierwszym miejscu. Zaczął śledzić stronę dowiadując się wielu ciekawych rzeczy związanych choćby z prawem budowlanym,  czy sposobami przygotowania podłoża pod garaż blaszany. Spodobał mu się również kalkulator , który wpisane parametry od razu przeliczał na przewidywalne koszty inwestycji.

Zakupu postanowił dokonać poprzez sklep internetowy naszej firmy, ponieważ w tym miejscu  prezentowane są garaże, które już zostały wykonane, można więc mieć pewność jak gotowy obiekt będzie wyglądał.  W przypadku Pana Stanisława, najważniejsze było posiadanie garażu dwustanowiskowego, którego bryła nie będzie zaburzała doskonale i bardzo elegancko zaprojektowanego ogrodu. Wybór padł na garaż blaszany typu EXTRALINE, z dachem dwuspadowym, ścianami pokrytymi blachą akrylową drewnopodobną (jasny orzech), bramami uchylnymi  z blachy o szerokich przetłoczeniach, w kolorze ciemny grafit, oczywiście z automatem do otwierania. A że miejsca w ogrodzie było aż nadto, inwestor dodatkowo postanowił poszerzyć  blaszaczka o 2 metry i zaaranżować w nim pomieszczenie gospodarcze (to ten garaż ?) z  oknami PCV.

Był więc Pan Stanisław już w ogródku, już witał się z gąską, już jedno tylko kliknięcie dzieliło go od sfinalizowania zamówienia… Jednakże wrodzona dociekliwość i ostrożność, kazała mu jeszcze wykonać telefon do konsultanta i upewnić się jak wygląda cały proces – od zamówienia, do zamontowania.  Odebrała Pani o bardzo miłym głosie, która podpowiedziała, że warto zamówić dodatkowo filc antykondensacyjny,  dzięki któremu para wodna nie będzie się skraplała w garażu. Tak też Pan Stanisław zrobił.  Jednak, żeby nie było tak pięknie, dowiedział się również, ze garaż będzie u niego dopiero za około 4 tygodnie. Był to w sumie pewien szok, gdyż wydawać by się mogło,  że jest to produkt dostępny z dnia na dzień … Tymczasem miła Pani na linii oznajmiła, że w tym czasie można sobie spokojnie  przygotować teren pod garaż oraz pozwolić wyschnąć wylewce . Decyzja więc zapadła. Pan Stanisław na garaż czekał nie 4, a 5 tygodni… ale było warto. Jego blaszak jest piękny i wygląda lepiej niż murowane garaże sąsiadów, a o różnicy w cenie już nawet nie warto wspominać,  bo to 1  kwoty, którą musiałby wydać na murowany obiekt  tej wielkości.

Pozostaje więc jeszcze kwestia żony. No cóż, Pani Anna przyznała, iż nie sądziła, że zwykły blaszak będzie się tak pięknie prezentował.  Miała błędne  wyobrażenie co do tego typu obiektów. Myślała, że będzie to garaż z blachy ocynkowanej, z dachem do tyłu, czyli po prostu taki typowy na plac budowy. Po zakończeniu montażu foch, rzecz jasna, minął bezpowrotnie.

Dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad tym, czy garaż blaszany może być elegancki , mam więc dobrą wiadomość– TAK,  MOŻE BYĆ I  „BLASZAK” NASZEGO KLIENTA JEST TEGO NAJLEPSZYM PRZYKŁADEM.

 Podobne artykuły

Garaż blaszany kryty blachą na rąbek, mocny konkurent blachodachówki
Garaż blaszany kryty blachą na rąbek, mocny konkurent blachodachówki

Jakiś czas temu na naszym blogu zastanawialiśmy się czy warto inwestować w garaż blaszany kryty blachodachówką, był to okres, kiedy to do naszej oferty wprowadzaliśmy garaże blaszane EXTRALINE różniące się od swoich poprzedników garaży SUPERLINE właśnie pokryciem dachowym, które we wcześniejszej wersji było wykonane z blachy trapezowej.

Blacha drewnopodobna - estetyczny i solidny wybór
Blacha drewnopodobna - estetyczny i solidny wybór

Na naszej stronie można znaleźć sporo informacji o eleganckich garażach blaszanych serii Superline i Extraline. Większość tych garaży wykonana jest z blachy drewnopodobnej, dzięki czemu otrzymujemy produkt solidny jak również nadający uroku działce, na której się znajduje, ponieważ do złudzenia przypomina garaż wykonany z drewna.

Blachodachówka na garażu blaszanym – estetyka i najwyższa jakość
Blachodachówka na garażu blaszanym – estetyka i najwyższa jakość

Do niedawna garaż blaszany kojarzył się większości z nas ze schowkiem na materiały budowlane, potrzebnym jedynie na czas budowy. Mało, kto chciał go później zachować w swoim pięknym ogrodzie, ponieważ blaszak z blachy ocynkowanej, ze spadem dachu do tyłu i bramą dwuskrzydłową, nie bardzo pasował do pięknego obejścia domu, granitowej kostki brukowej oraz różanych klombów uroczo oplatających posesję :).

Blog
 • Garaż blaszany kryty blachą na rąbek, mocny konkurent blachodachówki
  Garaż blaszany kryty blachą na rąbek, mocny konkurent blachodachówki
  Jakiś czas temu na naszym blogu zastanawialiśmy się czy warto inwestować w garaż blaszany kryty blachodachówką, był to okres, kiedy to do naszej oferty wprowadzaliśmy garaże blaszane (...)czytaj więcej
 • Blaszana wiata śmietnikowa - potrzebna czy też nie potrzebna???? Oto jest pytanie
  Blaszana wiata śmietnikowa - potrzebna czy też nie potrzebna???? Oto jest pytanie
  Rozwiązanie jest proste, tanie i wygląda bardzo elegancko, a jest nim blaszana wiata śmietnikowa produkowana przez naszą firmę. czytaj więcej
 • Garaż blaszany z oknem PCV
  Garaż blaszany z oknem PCV
  Gdy już podejmie sie decyzje o zakupie blaszaka niezależnie czy będzie to standardowy garaż blaszany z blachy ocynkowej, czy też ekskluzywny garaż blaszany typu SUPERLINE bądź EXTRALINE, warto (...)czytaj więcej
 • Blacha drewnopodobna - estetyczny i solidny wybór
  Blacha drewnopodobna - estetyczny i solidny wybór
  Na naszej stronie można znaleźć sporo informacji o eleganckich garażach blaszanych serii Superline i Extraline.czytaj więcej
 • Rynny spustowe
  Rynny spustowe
  Rynny spustowe to eleganckie i funkcjonalne zakończenie obróbek rynnowych, dzięki którym woda nie spada na ziemię z dużej wysokości i nie rozchlapuje się dookoła.czytaj więcej

Najczęściej wybierane

 • Garaże blaszane na budowę
  BUDOWLAŃCY
  Garaże blaszane na budowę to najczęściej blaszaki o wymiarze 3x5m z blachy ocynkowanej i spadkiem dachu do tyłu. czytaj więcej...
 • Wzmocnione garaże blaszane
  MEGAMOCNI
  Wzmocnione garaże blaszane, których konstrukcja wykonywana jest z profila zamkniętego najczęściej 30x30. czytaj więcej...
 • Ekskluzywne garaże blaszane
  ELEGANCI
  Ekskluzywne garaże blaszane wykonane z blachy drewnopodobnej z poziomymi przetłoczeniami blachy. czytaj więcej...
 • Konfigurator garaży blaszanych
  PROJEKTANCI
  Konfigurator garaży blaszanych dostępny w na naszej stronie pozwoli Państwu stworzyć garaż, poznać jego cenę oraz zamówić. czytaj więcej...

Tylko u nas

 • konstrukcja z kształtowników ocynkowanych
  Konstrukcje z kształtowników ocynkowanych
  Nasza firma wykonuje garaże blaszane z kątowników ocynkowanych w cenie powlekanych farbą podkładową czytaj więcej...
 • mozliwosc wzmocnienia garazu
  Wzmocnienie garażu blaszanego
  Tylko w naszej firmie istnieje możliwość wzmocnienia każdego rodzaju garażu blaszanego. czytaj więcej...
 • drugi produkt taniej
  Drugi produkt 30zł taniej
  Ekskluzywne garaże blaszane wykonane z blachy drewnopodobnej z poziomymi przetłoczeniami blachy. czytaj więcej...
 • podporki bramy dwuskrzydlowej
  Podpórki bramy dwuskrzydłowej GTRATIS
  Zamawiając u nas bramę dwuskrzydłową otrzymają Państwo podpórki GRATIS! czytaj więcej...

Kalkulatory cen

Nasza firma

 • Certyfikat bezpieczenstwa konstal
  Certyfikat BEZPIECZNA FIRMA
  Certyfikat potwierdzający, że w naszej firmie przestrzega się procedur bezpieczeństwa sanitarnego czytaj więcej...
 • zakup specjalistycznych maszyn
  Zakup specjalistycznych maszyn
  Rozwój firmi dzięki zakupowi wyspecjalizowanych maszyn do produkcji konstrukcji stalowych czytaj więcej...
 • certyfikat rzetelnosci
  Konstal - rzetelna firma
  Nasza firma należy do grona firm której rzetelność potwierdza Certyfikat rzetelności czytaj więcej...

Adres: https://www.konstal-garaze.pl/blog/2020-09-21/elegancki-garaz-blaszany-czy-to-w-ogole-mozliwe.html