Blaszak to blaszak… Na budowę z nim i co tu wiele gadać! Czy aby na pewno?

Jeszcze klika lat temu garaż blaszany, zwany blaszakiem, kojarzył się tylko z jednym - z pomieszczeniem magazynowym przeznaczonym do użytku podczas budowy. Jednak czasy się zmieniły i zmieniło się, a może lepiej powiedzieć - rozszerzyło, zastosowanie dla garaży blaszanych.

W tekście tym postaramy się pomóc Państwu odpowiedzieć na pytanie: „Jaki garaż blaszany wybrać”. Zaczynamy ?

Na początek, muszą Państwo sobie sami odpowiedzieć do czego takowy blaszak jest Państwu potrzebny. Możliwości istnieje wiele, ponieważ garaże blaszane doskonale nadają się na przydomowe schowki, drewutnie, pomieszczenia magazynowe na czas budowy, czy po prostu eleganckie garaże lub wiaty na samochody.

  1. Blaszak na budowę (od tego wszystko się zaczęło ?). Przed przystąpieniem do budowy domu, należy plac pod nią wyposażyć w pomieszczenie magazynowe, w którym podczas całego procesu będą przechowywane sprzęty oraz materiały. Najczęściej do tego celu wybierane są tak zwane typowe garaże blaszane o wymiarze 3x5m, z dachem ze spadem do tyłu, pokryte blachą ocynkowaną. Jeżeli chodzi o konstrukcje takiego garażu, to w standardzie zawsze jest oferowana wersja z kątownika pomalowanego farbą podkładową. Jednak w naszej firmie w tej samej cenie mogą mieć Państwo konstrukcje z kątownika ocynkowanego. Dodatkowo, warto się zastanowić nad wzmocnieniem garażu poprzez wykonanie konstrukcji z profili zamkniętych malowanych lub ocynkowanych – koszt garażu nieznacznie wzrośnie, jednak tak wzmocniony garaż blaszany posłuży nam znacznie dłużej. Garaż taki można dodatkowo wyposażyć w drzwi, okna zmienić rodzaj dachu. Takich zmian można dokonać korzystając z naszego kalkulatora garaży blaszanych, który pozwala dostosować garaż dokładnie pod własne potrzeby.
     
  2. Elegancki garaż blaszany. Gdy już wybudujemy dom, pojawia się problem związany z miejscem na samochody, ponieważ często okazuje się, że garaż wbudowany w dom został zaadaptowany jako magazyn rzeczy wszelakich ?. Ten przypadek najlepiej przedstawia historia naszego klienta Pana Staszką którą opowiedzieliśmy w innym artykule (Elegancki garaż blaszany – czy to w ogóle możliwe? – zapraszamy do poczytania), tutaj jedynie wspomnimy o tym, że garaż blaszany może być wykonany z blachy drewnopodobnej z dachem dwuspadowym lub ze spadem  na dowolny bok, może posiadać bramy uchylne wyposażone w automaty do ich otwierania, a wymiary takiego garażu to nawet 8x8m. Wybierając tego typu garaż, warto zapoznać się z ofertą  naszego sklepu internetowego, w której znajdą Państwo setki garaży już wykonanych. Zamawiając taki garaż, wiedzą Państwo co otrzymają. Można również będzie domówić sobie dodatki uwzględniając  własne potrzeby. Oferta naszych ekskluzywnych garaży blaszanych opiera się głownie o garaże typu SUPERLINE Plus oraz EXTRALINE. Są to produkty, których ściany wykonane zostały z blachy drewnopodobnej, z przetłoczeniami poziomymi i uchylnymi bramami. Konstrukcja wykonana jest w profilu zamkniętym, garaże  posiadają również rynny oraz obróbki blacharskie maskujące konstrukcje, różnią się natomiast miedzy sobą pokryciem dachowym - garaże blaszane typu SUPERLINE PLUS maja dach wykonany z blachy trapezowej, natomiast garaże EXTRALINE są pokryte blachodachówką produkowaną w naszej firmie.
     
  3. Schowki, drewutnie, magazyny itp. Po zakończeniu budowy, blaszak może nam posłużyć jako pomieszczenie na magazyny wszelkiego rodzaju. Jednak często zdarza się tak że, jest on nadszarpnięty szeroko pojętą „nieuwagą budowlańców” ?, lub po prostu nie pasuje nam do koncepcji na zagospodarowanie terenu wokół domu. Wtedy warto przemyśleć zakup blaszaka pod konkretne przeznaczenie. Dzięki naszej dużej elastyczności, możemy powiedzieć, iż każdy blaszak jest robiony pod klienta. Wymiary produkowanych przez naszą firmę  blaszaków zaczynają się od  2x2m.  Taka konstrukcja może być wyposażona w bramę garażową, jednak często klienci decydują się na zastąpienie jej drzwiami o wymiarze 80,90 lub 100cm.  Taka praktyka tyczy się głownie mniejszych pomieszczeń magazynowych, schowków czy też drewutni.

Reasumując: decydując się na garaż blaszany w naszej firmie, tak naprawdę nic Państwa nie ogranicza, ponieważ znajdziecie u nas blaszak, który posłuży Państwu do dowolnego celu. A może w przyszłości, wzorem „american dream”, będziecie opowiadać wnukom, że wasz biznes zaczynaliście w biurze, na które został zaadaptowany garaż blaszany zakupiony w firmie Konstal ?.

PS. W tym miejscu zaznaczamy, że nasza firma nie rości sobie żadnych praw do „american dream-ów”  które spełnią się w wyprodukowanych przez nas garażach. :)


 


Koszyk
produktów: 0
wartość: 0 zł
rabat: 0 zł
w sumie: 0 zł
przejdź do kasy

Kontakt

% Kody rabatowe
wprowadź kod rabatowy

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Kod pocztowy
Miejscowość
Województwo
Wiadomość
Odpowiedź w ciągu 24 godzin.
Wszystkie pola są wymagane.

Kalkulatory cen

Garaz
Brama
Kojec
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://www.konstal-garaze.pl/blog/2020-09-29/blaszak-to-blaszak-na-budowe-z-nim-i-co-tu-wiele-gadac-czy-aby-na-pewno.html