A w blaszaku ciągle kapie… Czyli – w jaki sposób filc antykondensacyjny rozwiąże twoje problemy

Na początek trochę teorii zaczerpniętej z wikipedia.org
„Skraplanie lub kondensacja – zjawisko zmiany stanu skupienia, przejścia substancji z fazy gazowej w fazę ciekłą. Przeciwieństwo parowania. Skraplanie może zachodzić przy odpowiednim ciśnieniu i w temperaturze niższej od temperatury krytycznej. Zestaw parametrów; ciśnienie i temperatura, dla których rozpoczyna się proces skraplania nazywany jest punktem rosy.”


Można śmiało zapytać pełnym wątpliwości tonem-  hmmm… i co to ma wspólnego z garażami blaszanymi? Śpieszymy więc z odpowiedzią.


Na początek dokonajmy jednak uproszczenia powyższej teorii -  skraplanie zachodzi wtedy, gdy ciepło styka sie z zimnem i w miejscu tego styku tworzy się woda – proste? – proste!


Zjawisko to możemy zauważyć najczęściej latem, kiedy różnice temperatur blachy dachowej na garażu  i powietrza w jego wnętrzu są znaczne. Nagrzana blacha styka się z chłodnym powietrzem, a na wewnętrznej stronie dachu  pojawia się skroplona woda, która następnie opada, co w efekcie może powodować zawilgniecie materiałów znajdujących się wewnątrz.


Aby uchronić Państwa przed negatywnymi skutkami skraplania, nasza firma oferuje wykonanie w zamawianych produktach powłoki antykondensacyjnej zrobionej z filcu antykondensacyjnego.


Jak to działa?
W trakcie produkcji garażu blaszanego, do wewnętrznej strony blachy dachowej przyklejany jest filc antykondensacyjny stanowiący swoistą powłokę izolacyjną. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, różnica temperatur na styku poszycia dachowego i powietrza wewnątrz garażu jest mocno zniwelowana.  Efektem tego  staje się ograniczenie procesu skraplania.


Filc antykondensacyjny jest doskonałym rozwiązaniem do blaszaków każdego typu, ponieważ dzięki niemu chronimy magazynowane materiały i rzeczy przed zawilgnięciem.

 


Koszyk
produktów: 0
wartość: 0 zł
rabat: 0 zł
w sumie: 0 zł
przejdź do kasy

Kontakt

% Kody rabatowe
wprowadź kod rabatowy

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Kod pocztowy
Miejscowość
Województwo
Wiadomość
Odpowiedź w ciągu 24 godzin.
Wszystkie pola są wymagane.

Kalkulatory cen

Garaz
Brama
Kojec
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://www.konstal-garaze.pl/blog/2020-09-29/a-w-blaszaku-ciagle-kapie-czyli-w-jaki-sposob-filc-antykondensacyjny-rozwiaze-twoje-problemy.html