A w blaszaku ciągle kapie… Czyli – w jaki sposób filc antykondensacyjny rozwiąże twoje problemy

Na początek trochę teorii zaczerpniętej z wikipedia.org
„Skraplanie lub kondensacja – zjawisko zmiany stanu skupienia, przejścia substancji z fazy gazowej w fazę ciekłą. Przeciwieństwo parowania. Skraplanie może zachodzić przy odpowiednim ciśnieniu i w temperaturze niższej od temperatury krytycznej. Zestaw parametrów; ciśnienie i temperatura, dla których rozpoczyna się proces skraplania nazywany jest punktem rosy.”


Można śmiało zapytać pełnym wątpliwości tonem-  hmmm… i co to ma wspólnego z garażami blaszanymi? Śpieszymy więc z odpowiedzią.


Na początek dokonajmy jednak uproszczenia powyższej teorii -  skraplanie zachodzi wtedy, gdy ciepło styka sie z zimnem i w miejscu tego styku tworzy się woda – proste? – proste ?


Zjawisko to możemy zauważyć najczęściej latem, kiedy różnice temperatur blachy dachowej na garażu  i powietrza w jego wnętrzu są znaczne. Nagrzana blacha styka się z chłodnym powietrzem, a na wewnętrznej stronie dachu  pojawia się skroplona woda, która następnie opada, co w efekcie może powodować zawilgniecie materiałów znajdujących się wewnątrz.


Aby uchronić Państwa przed negatywnymi skutkami skraplania, nasza firma oferuje wykonanie w zamawianych produktach powłoki antykondensacyjnej zrobionej z filcu antykondensacyjnego.


Jak to działa?
W trakcie produkcji garażu blaszanego, do wewnętrznej strony blachy dachowej przyklejany jest filc antykondensacyjny stanowiący swoistą powłokę izolacyjną. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania, różnica temperatur na styku poszycia dachowego i powietrza wewnątrz garażu jest mocno zniwelowana.  Efektem tego  staje się wyeliminowanie procesu skraplania, ponieważ różnica temperatur jest zbyt mała, aby  mógł on zaistnieć.


Filc antykondensacyjny jest doskonałym rozwiązaniem do blaszaków każdego typu, ponieważ dzięki niemu chronimy magazynowane materiały i rzeczy przed zawilgnięciem.

 


Koszyk
produktów: 0
wartość: 0 zł
rabat: 0 zł
w sumie: 0 zł
przejdź do kasy
% Kody rabatowe
wprowadź kod rabatowy

Kontakt

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Kod pocztowy
Miejscowość
Województwo
Wiadomość
Odpowiedź w ciągu 24 godzin.
Wszystkie pola są wymagane.

Kalkulatory cen

Garaż
Brama
Kojec

Prezentacja firmy

Kliknij i zobacz film
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://www.konstal-garaze.pl/blog/2020-09-29/a-w-blaszaku-ciagle-kapie-czyli-w-jaki-sposob-filc-antykondensacyjny-rozwiaze-twoje-problemy.html