Najczęściej zadawane pytania przez klientów


1. Czy podawane wymiary są wymiarami wewnętrznymi?
Podawane wymiary garaży są wymiarami zewnętrznymi. Zawsze jest tolerancja kilku centymetrów, z uwagi na fakt iż garaże są skręcane z elementów, rzeczywisty wymiar może nieznacznie różnić się od wymiaru zamawianego. Różnica ta nie przekracza jednak kilku centymetrów.

2. Jak przygotować teren pod garaż?
Teren pod garaż musi być wyrównany i wypoziomowany. Preferowana jest wylewka o powiększonych wymiarach o ok 20 cm. Ewentualnie mogą być rozłożone i wypoziomowane bloczki betonowe (np. płytki chodnikowe, trelinka, cegłówki). Więcej na temat przygotowania podłożą znajdą Państwo na stronie: PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

3. Czy i kiedy jest informacja o terminie montażu?
Około 3-4 dni przed przyjazdem informujemy każdego klienta telefonicznie o terminie montażu jednocześnie potwierdzając dokładnie jeszcze raz wymiary zamówionego garażu.

4. Czy wymagane jest pozwolenie na postawienie garażu?
W sprawie pozwolenia na postawienie garażu należy dowiedzieć się w Urzędzie Gminy lub Miasta odpowiednim dla miejsca zamieszkania klienta.

Istnieje jednak zapis w Ustawie PRAWO BUDOWLANE (Art 29, rozdz. 4, pkt 2), który mówi:
"Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa wolnostojących parterowych budynków gospodarczych, wiat i altan oraz przydomowych oranżerii (ogrodów zimowych) o powierzchni zabudowy do 25 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki."

Interpretując powyższy przepis stwierdzić można iż na każdej działce o powierzchni 500 m2, można bez pozwolenia postawić obiekt gospodarczy (np. garaż blaszany) o powierzchni do 25m2. W urzędzie należy zgłosić jedynie sam fakt postawienia takiego obiektu i ewentualnie wypełnić odpowiedni formularz. Bardzo często się zdarza, że urzędnicy nie znając tego przepisu blokują postawienie garażu co czynią wbrew obowiązującemu prawu.

5. Czy na garaż jest gwarancja?
Jest 1 rok gwarancji na konstrukcję stalową. Gwarancja udzielana jest na podstawie faktury VAT lub potwierdzenia zapłaty wystawionego przez kierowcę.

6. Czy jest możliwość sprzedaży ratalnej?
Sprzedaż ratalna prowadzona jest za pośrednictwem CREDIT AGRICOLE. Wszystkie formalności załatwiamy telefonicznie kilka dni przed przywozem garażu. Po tym jak bank wyrazi zgodę na udzielenie rat, kierowcy wraz z garażem przywożą umowę do podpisania przez klienta.

7. Czy wymagana jest zaliczka przy zakupie garażu?
Przy zakupie standardowego produktu nie wymagamy zaliczki. Cała należność płatna jest u kierowców przy montażu. Jedynie przy zamówieniiach przekraczających wartość 5000 zł lub niestandardowych zamówieniach wymagamy wpłatę zaliczki w wysokości 40% wartości zamówienia.

8. Jak można zamówić garaż?
Garaż można zamówić:
- telefonicznie
- mailowo
- faxem
- osobiście w biurze

9. Czy przy montażu potrzebny jest prąd?
Kierowcy posiadają ze sobą agregat prądotwórczy, a więc nie ma konieczności posiadania prądu.

10. Czy konstrukcja jest ocynkowana?
Konstrukcja garażu w standardzie nie jest cynkowana. Jest tylko malowana farbą podkładową. Każdy klient po montażu zobowiązany jest pomalować konstrukcję farbą nawierzchniową. Ewentualnie za dodatkową opłatą konstrukcja może być wykonana z kształtowników ocynkowanych, wówczas miejsca spawania należy zabezpieczyć we własnym zakresie farbą nawierzchniową.

11. Na czym polega montaż bramy w garażu murowanym?
Montaż bramy polega na wstawieniu jej do przygotowanego wcześniej przez klienta otworu. Następnie brama jest mocowana do muru za pomocą dybli i piankowana. Usługa montażu nie obejmuje demontażu starej bramy.  

12. W jaki sposób potwierdzane jest zamówienie?
Każde zamówienie jest przez nas potwierdzane telefonicznie kilka dni przed dostawą. Wówczas w rozmowie telefonicznej potwierdzane są wszystkie szczegóły.  Po potwierdzeniu telefonicznym zamówienie trafia na produkcję i jest ono ostateczne.

13. Jak prawidłowo określić kierunek otwierania drzwi?
Kierunek otwierania drzwi ustalamy zawsze stojąc na zewnątrz budynku (garażu) i patrząc na drzwi. Wówczas jeśli zawiasy znajdują się po naszej lewej stronie to są drzwi lewe, natomiast jeśli zawiasy znajdują się po stronie prawej to drzwi są prawe. Zasada ta jest stosowana zarówno przy drzwiach otwieranych na zewnątrz jak i do środka.

14. Jaki jest rodzaj nitów przy garażu pokrytym blachą akrylową?
Do mocowania blachy akrylowej na kostrukcji garażu stosujemy nity aluminiowe, gdyż są one mocniejsze od nitów kolorowych. Po montażu klient jest zobowiązany we własnym zakresie ściągnąć folię ochronną.

Koszyk
produktów: 0
wartość: 0 zł
rabat: 0 zł
w sumie: 0 zł
przejdź do kasy

Kontakt

% Kody rabatowe
wprowadź kod rabatowy

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko
Telefon
E-mail
Kod pocztowy
Miejscowość
Województwo
Wiadomość
Odpowiedź w ciągu 24 godzin.
Wszystkie pola są wymagane.

Kalkulatory cen

Garaz
Brama
Kojec
Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactUp
Adres: https://www.konstal-garaze.pl/najczesciej-zadawane-pytania.html